Достапни линкови

Убиен еден од лидерите на Ал Каеда


При напад со американско беспилотно летало во Пакистан загина еден од лидерите на терористичката организација Ал Каеда, соопштија пакистанските безбедносни служби. Станува збор за Шеик Халин бин Абдел ел Хусаин, еден од водачите на ќелија на Ал Каеда во Северен Вазиристан. До сега над илјада луѓе загинале при напади со американско беспилотно летало во борба против Ал Каеда која има свои засолништва во тој регион.
XS
SM
MD
LG