Достапни линкови

Ѓорѓиев: Неодговорно е да се лицитира со детали за преговорите за името


Портпаролот на Владата Александар Ѓорѓиев изјави дека е неодговорно да се лицитира со кои било детали или пак аспекти во однос на прашањето за името кое е од врвен државен и национален интерес. Тој на новинарското прашање за наводниот предлог Северна Република Македонија од медијаторот Метју Нимиц за решавање на прашањето за името, изјави дека тие информации што беа лиферувани во медиумите не се точни.
XS
SM
MD
LG