Достапни линкови

Лавров: Американскиот закон се меша во руските работи


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска го критикуваа американската легислатива за санкции против Руси поради злоупотреба на човекови права. Тој истакна дека законот им служи само на „американските национални интереси“ и се мешаат во внатрешните работи на Русија. Лавров побара од пратениците во руската Дума да дејствуваат обединето како одговор на американскиот закон. Русија се закани дека нема да им одобри виза на американските функционери.
XS
SM
MD
LG