Достапни линкови

Снежно невреме го зафати Балканот


Најмалку 5 луѓе починале на Балканот поради ниските температури и големите снежни наноси. Од нив 4 лица починале во Хрватска и едно во Србија. Загребскиот аеродором втор ден по ред е затворен, а затворени се и дел од автопатите низ Србија и Хрватска. Во Србија наврнало околу 50 сантиметри снег. Дописниците на РСЕ од Србија јавуват дека во Војводина возачи морале да чекаат и до 18 часа во своите возила, пред да дојдат спасувачи поради снежното невреме.
XS
SM
MD
LG