Достапни линкови

Зардари ја посети Малала


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари беше во посета на девојчето Малала Јоусафзаи во британската болница каде што закрепнува откако Талибанец пукаше во неа. Причините за нападот врз неа беа што таа на својот блог пишувала за злосторствата на Талибанците и за промовирање на образованието за девојчињата. Во соопштението од болницата е наведено дека Зардари ја нарекол Малала„ извонредно девојче“.
XS
SM
MD
LG