Достапни линкови

Почуствуван е земјотрес во струшкиот регион. Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно- математичкиот факултет во Скопје, синоќа регистрираа земјотрес чиј епицентар се наоѓа на 100 километри југозападно од Скопје, со интензитет од 4-5 степени според Европската макросеизмичка скала.
XS
SM
MD
LG