Достапни линкови

Берлускони најави кандидатура за премиер


Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони.
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска изјави дека ќе се кандидира за да стане премиер на Италија по петти пат. Тој рече дека неговата партија би гласале за да помине буџетот за следната година. Тој изјави дека се враќа во јавна служба и дека тоа го прави од одговорност. Берлускони најави дека ќе се кандидира на изборите само на два дена откако неговата партија ја повлече поддршка за владата на Марио Монти, доведувајќи ја земјата поблиску до предвремени избори.
XS
SM
MD
LG