Достапни линкови

Египетската војска поддржува дијалог


Египетската војска соопшти дека „поддржува дијалог “ за разрешување на политичката криза. Во соопштението на армијата е наведено дека доколку нема дијалог, кризата ќе го одведе народот „во темен тунел“ а последиците ќе бидат катастрофални. Ова е прво соопштение на војската откако пред две недели протестите против претседателот Мухамед Морси ескалираа со насилство.
XS
SM
MD
LG