Достапни линкови

Демонстрантите ги пробија барикадите во Каиро


Каиро, 07.12.2012
Демонстратнтите во главниот град на Египет, Каиро, денеска ги пробиле барикадите пред претседателската палата, а некои од нив се качиле на армиските тенкови, кои се распоредени таму и вееле египетски знамиња. Околу 10.000 луѓе се собраа и денеска на протестите во Каиро против претседателот Мухамед Морси и против нацрт уставот на земјата, за кој ќе се гласа на референдум на 15-ти овој месец.
XS
SM
MD
LG