Достапни линкови

Паѓа стапката на невработеност во САД


Стапката на невработеност во Соединетите Држави паднала на најниско ниво во последниве 4 години. Според денешното официјално соопштение, невработеноста во САД во ноември изнесувала 7,7 насто, а биле отворени нови 146 илјади работни места. Во октомври, стапката невработеност во САД изнесуваше 7,9 насто.
XS
SM
MD
LG