Достапни линкови

Затворени 12 радио станици во Пакистан


Властите во Пакистан затворија 12 илегални радио ФМ станици во северозападната провинција Кубер Паштунква.
Преставник на локалните власти Камар Али за Радио Слободна Европа – Радио Машал изјави дека овие станици немале лиценца и агитирале за бунтовниците кои се борат против владата.
XS
SM
MD
LG