Достапни линкови

Околу 500 загинати во невремето на Филипини


Спасувачи екипи се во потрага по преживеани во јужниот дел на Филипини, кој беше погоден од силен Тајфун во кој досега настрадале околу 500 луѓе. Околу 400 луѓе сеуште се водат како изчезнати. Во тек се и акциите за доставување хуманитарна помош за настраданите подрачја.
XS
SM
MD
LG