Достапни линкови

Клинтон во посета на Северна ИрскаАмериканскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска ќе ја посети Северна Ирска. Мировниот договор за Северна Ирска од 1998-ма година, беше еден од најголемиот успеси на нејзиниот сопруг, Бил Клинтон, додека беше американски претседател. Ова е една од последните посети на Хилари Клинтон како американски државен секретар.
XS
SM
MD
LG