Достапни линкови

По гласањето во Сенатот, Русија најавува одмазда


Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров рече дека ќе нама да им издава визи на американски официјални претставници кои ги прекршувале човековите права. Ваквата најава доаѓа откако американскиот Сенат гласаше за санкционирање на руски официјални лица вмешани во смртта на адвокатот за антикорупоција, Сергеј Магницки. Русија го нарече гласањето во Сенатот „претстава во театарот на апсурдот“.
XS
SM
MD
LG