Достапни линкови

Компанија ќе нуди летови со екипаж на МесечинатаАмериканска компанија најави дека планира да понуди вселенски летови со човечки екипаж на површината на Месечината до 2020 година. Компанијата „Голден Спајк“ проценува дека секоја мисија од двајца луѓе на месечината ќе чини околу 1,4 билиони долари. Извршниот директор на компанијата рече дека постојат многу земји кои би можеле да бидат заинтересирани за патувањата на Месечината. Компанијата ова го објави во пресрет на 40 годишнината од лансирањето на Аполо 17 кој беше последен во мисија на Месечината.
XS
SM
MD
LG