Достапни линкови

Морси: кризата може да се реши со дијалог


Египетскиот претседател, Мухамед Морси, рече дека полиитчката криза во земјата може да се реши преку дијалог. Во телевизиски настап, тој ги повика сите граѓани на Египет да покажат единство но додаде и дека „малцинството треба да му се придружи на мнозинството“. Тој исто така изрази жалење за жртвите во текот на неколкудневните протести во Каиро во кои петмина загинаа а стотици беа повредени.
XS
SM
MD
LG