Достапни линкови

Временска прогноза-студено со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо и студено со сончеви периоди. Претпладне на одредени места ќе провејувас снег. Ќе дува слаб до умерен ветер. Температурата ќе се движи од –2 во западните планински подрачја до 7 на југот од земјата. Во Скопје слично време и температура до 5 степени.
XS
SM
MD
LG