Достапни линкови

Ранет шеф на авганистанска разузнавачка служба


Шефот на авганистанската разузнавачка служба Асадула Калид
Шефот на авганистанската разузнавачка служба Асадула Калид е ранет при експлозија на бомба во Кабул. Официјални претставници на службата за РСЕ потврдија дека Калид бил главната цел на бомбашот самоубиец. Калид е поранешен министер и гувернер а на местото шеф на разузнавачката службе беше поставен на почетокот на годинава.
XS
SM
MD
LG