Достапни линкови

Арифи на средба со Рикер во САД


Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи престојува во работна посета на Соединетите Американски Држави. Во соопштението од Секретаријатот е наведено дека таа во рамките на посетата ќе се сретне со заменикот-помошник државен секретар на САД Филип Рикер. Арифи ќе учествува на четвртиот „Форум Европа–САД: Трансатлантски дилеми и моќ“.
XS
SM
MD
LG