Достапни линкови

На Филипините расте бројот на жртвите од невремето


Бројот на загинатите од тајфунот Бофа што ги погоди Филипините порасна на 300, додека неколку стотици други се повредени. Властите прецизираат дека околу 300 луѓе се уште се водат за исчезнати откако во вторникот невремето ги зафати централните и јужните делови на таа земја. Скоро 200 илјади луѓе и натаму остануваат во центрите за евакуација со оглед на тоа што тајфунот Бофа не стивнува.
XS
SM
MD
LG