Достапни линкови

Попоски на состанок на ОБСЕ во Даблин


Moldova - OSCE, logo
Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски денеска и утре ќе учествува на министерскиот совет на ОБСЕ во Даблин. На состанокот министрите ќе разменат мислења за активностите на Организацијата во изминатиот едногодишен период, во рамките на ирското претседавање со ОБСЕ. Предвидено е министерот Попоски да оствари повеќе билатерални средби со свои колеги, како и со високи претставници на ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG