Достапни линкови

Времето денеска облачно со слаб снег


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од минус пет до три степени.

Во Скопје слично време, со температура до еден степен.
XS
SM
MD
LG