Достапни линкови

Инцко:Време е политичарите во БиХ да преземат одговорност


Високиот претставник на ЕУ во БиХ Валентин Инцко денеска изјави дека е невкусно политичарите во земјата да ги обвинуваат другите за ситуацијата во која се наоѓа државата. Тој додаде дека расте „уморот од улогата на лошо момче“ која домашните политичари и ја припишуваат на меѓународната заедница.
Инцко истакна дека меѓународната заедница не се иззема себе си од критиката, но домашните политичари мора да ја прифатат својата одговорност.
XS
SM
MD
LG