Достапни линкови

Морси на работа, протестите продолжуваат


Египетскиот Претседател Мухамад Морси се врати на работното место во претседателската палата во Каиро и покрај тоа што пред палата и натаму се протестира.
Тие бараат негова оставка поради тоа што си додели неограничена власт пред две недели и поради нацрт уставот предложен од исламистите.
XS
SM
MD
LG