Достапни линкови

Силен Тајфун ги погоди Филипини


Силен Тајфун однесе над 200 животи во јужниот дел на Филипините.
Спасувачките операции се во тек и се јавува дека стотици луѓе се водат како исчезнати. Најпогодена е Кампостела на островот Минданао.
Годишно Филипините се погодени од 20 тина тајфуни.
XS
SM
MD
LG