Достапни линкови

НАТО состанок за Авганистан и Грузија


На состанокот на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО денеска во Брисел ќе се расправа за транзициониот период во Авганистан и за улогата на Алијансата по 2014 година и земјите учеснички во ИСАФ и за ситуацијата во Грузија.
Како што најави генералниот секретар Андерс фог Расмунсен, се планира нова тренинг мисија за која учество најавиле 8 земји.Како што соопшти МНР, на состанокот на министрите за надворешни работи на НАТО и земјите учеснички во ИСАФ ќе учествува и шефот на македонската дипломатија Никола Попоски.
XS
SM
MD
LG