Достапни линкови

Изгласана новата црногорска Влада


Парламентот на Црна Гора вчера го изгласа составот на новата коалициска влада на премиерот Мило Ѓукановиќ, чија главна задача ќе бидат преговорите за членство во Европската унија.
Ѓукановиќ беше претседател или премиер 18 години во последните 21. Коалицијата на социјалистите и социјалдемократите имаат 43 од вкупно 81 пратеник.
XS
SM
MD
LG