Достапни линкови

Почина Беси Купер, најстар човек на светот


Во американската држава Џорџија почина Беси Купер, жената за која се сметаше дека е најстар човек на светот.
Таа имаше 116 години и според нејзиниот син починала мирно во домот за стари лица во Монро. Беси Купер имаше 4 деца и 12 внуци.
По Беси Купер, најстар човек на светот сега е Дина Манфредини, која има 115 години и живее во американската држава Ајова.
XS
SM
MD
LG