Достапни линкови

Снег и дожд во Македонија


Според најавите од УХМР, времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а со снег на повисоките места и планините. Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а попладне од северен правец. Температурата ќе се движи од нула до пет степени.
XS
SM
MD
LG