Достапни линкови

Расмусен: Драго ми што Грузија ги реафирмира НАТО аспирациите


Генералниот секретар на НАТО Андрес фог Расмусен пред состанокот во Брисел на министрите на земјите членки на алијансата најави дека утре ќе се оддржи првата средба на комисијата која е задолжена за одноците меѓу Грузија и НАТО. Тој додаде дека тоа ќе бидат првите разговори со новата грузиска влада. Расмусен истакна дека е задоволен што новата влада ги реафирмила НАТО аспирациите.
XS
SM
MD
LG