Достапни линкови

Српски студенти протестираа против Хашкиот трибунал


Неколку илјади студенти во Белград излегоа на протест против ослободувањето на хрватските генерали Анте Готовина и Младен Маркаќ и поранешниот командант на ОВК Рамуш Харадинеј. На студентските протести се преклучиле и министерот за правда и неколку јавни личности. Tие побараа од Парламентот на Србија да донесе резолуција со која ќе се осудат одлуките на Хаг
XS
SM
MD
LG