Достапни линкови

Путин разреши серија функционери


Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпишал декрети со кои разрешил повеќемина раководители во Министерството за внатрешни работи и во други федерални служби. На интернет страницата на канцеларијата на претседателот Путин не се наведени причините за овие разрешувања.
XS
SM
MD
LG