Достапни линкови

Иванов во Будва на регионален претседателски самит


Илустрација
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска и утре ќе учествува на 4-тиот Регионален претседателски самит во Будва на тема „Соработка кон напредок – предизвици и одговори“.
Целта на овој традиционален собир, чиј домаќин е претседателот на Црна Гора Филип Вујановиќ, е одржување на политичкиот дијалог на највисоко ниво меѓу соседните земји во рамки на зедничката евроатлантска перспектива.
Најавено е присуство на претседателите на Албанија, Бујар Нишани и на Косово, Атифете Јахјага.
XS
SM
MD
LG