Достапни линкови

Џозеф Данфорд - Нов командант на сојузничките сили во Авганистан


Илустрација
Американскиот Сенат го одобри предлогот на претседателот Барак Обама за нов командант на американските и сојузничките сили во Авганистан. Генерал Џозеф Данфорд ќе го замени досегашниот командант Џон Ален, кој се спомнуваше во љубовната афера која доведе до оставка на директорот на ЦИА Дејвид Питреус.
XS
SM
MD
LG