Достапни линкови

Временска прогноза - Ноќеска ќе врне дожд и снег


Илустрација.
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од четири до седум степени. Во Скопје слично време, со температура до пет степени.
XS
SM
MD
LG