Достапни линкови

Британскиот кралски пар очекува принова


U.K. -- (L-R) Camilla, Duchess of Cornwall, Prince Charles, Queen Elizabeth, Prince William, Catherine, Duchess of Cambridge and Prince Harry stand on the balcony of Buckingham Palace to mark the Diamond Jubilee of Queen Elizabeth in London, 05Jun2012
Претставници на британската кралска фамилија соопштија дека внукот на кралицата Елизабета, принцот Вилијам и неговата сопруга го очекуваат своето прво дете. Принцот Вилијам е втор во кралската лоза на престолонаследници по неговиот татко Принцот Чарлс. Кралкиот пар војводата и војвотката од Кембриџ се венчаа минатата година во април.
XS
SM
MD
LG