Достапни линкови

Вооружен напаѓач убил три лица во Истанбул


Вооружен маж отворил оган во продавница за облека во квартот Багџалар во Истанбул, по што се прострелал во главата, јавува турскиот телевизиски канал Си Ен Ен-Турк. При инцидентот загинале три лица а две други се ранети. Напаѓачот се наоѓа во тешка здравствена состојба.
XS
SM
MD
LG