Достапни линкови

Москва со апел до Северна Кореа


Русија денеска побара од Северна Кореа да ја разгледа нејзината одлука во текот на месецов да лансира ракета со сателит за посматрање на Планетата. Во соопштението на руското министерство за надворешни работи се апелира до властите во Пјонгјанг да ја почитуваат резолуцијата на Советот за безбедност на Обединетите нации со која на Северна Кореа и се забранува да лансира ракети.
XS
SM
MD
LG