Достапни линкови

Нова офанзива на владините сили во Сирија


Сиријски владини борбени авиони и бомбардираат области во предградието на Дамаск каде се активни бунтовниците, во обид да се спречи нивниот напредок кон центарот на главниот град. Откако се чини дека власта во земјата повторно воспостави контрола на аеродромот во земјата, авиокомпанијата “Еџипт-Ер” најави дека ќе продолжи со редовните летови од Дамаск кон Алепо. Летовите беа суспендирани три дена поради загрозената безбедност.
XS
SM
MD
LG