Достапни линкови

Путин во посета на Турција


Рускиот претседател Владимир Путин би требало да допатува во посета на Турција денеска каде со тамошните лидери ќе разговара за конфликтот во Сирија, како и за руско/турската бизнис соработка. Путин ќе се сретне со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган и ќе учествува на состанок на совет за соработка.
XS
SM
MD
LG