Достапни линкови

Конференција на Меѓународната телекомуникациска унија


Дебатите за глобалното владеење преку интернет ќе доминираат на 12 дневната конференција на Меѓународната телекомуникациска унија која почнува денеска во Дубаи. Секретарот на Унијата Хамадун Тур изјави дека цел на средбата е составување на глобален телекомуникациски договор.
XS
SM
MD
LG