Достапни линкови

Ослободени по 19 месеци заложништво


Сомалиските пирати денеска ослободилe јужнокорејци кои биле заложници 19 месеци. За нив пиратите барале откуп. Новинските агенции јавуваат дека киднапираните морнари биле во добра здравствена состојба.
Нивниот брод сомалиските пирати го нападнале во април минатата година и од сопственикот на бродот и министерството за надворешни работи во Сеул барале да се согласат а условите, без да соопштат повеќе детали.
XS
SM
MD
LG