Достапни линкови

Жестоки битки во Сирија


Сириската државна телевизија јави дека при експлозија на автомобил бомба пред џамија во провинцијата Хомс загинале најмалку 15 луѓе, а 15 се ранети. Во Сирија веќе 20 месеци се водат жестоки битки против режимот на претседателот Башар Ал Асад.
Сириската организација за заштита на човекови права со седиште во Лондон соопшти дека во изминативе 48 часа при битки во близина на Дамаск загинале182 лица од кои 76 се бунтовници, 68 се цивили и 38 се војници.
XS
SM
MD
LG