Достапни линкови

Се урна тунел во Јапонија


Јапонските власти соопштија дека најмалку 5 луѓе загинаа при несреќа на автопат кога дел од тунел се урна. Несреќата се случи автопатот на само 80 километри оддалеченост од Токио. Претходно 7 луѓе беа прогласени за исчезнати поради несреќата. Спасувачите се уште трагаат по жртви, затоа што не се знае бројот на возилата кои се заглавени под урнатините. Сасаго Тунелот е еден од најдолгите тунели кој го поврзува главниот град со западот од земјата.
XS
SM
MD
LG