Достапни линкови

Нападната американско- авганистанска база во Џалалабад


Најмалку еден човек загина, а неколку се ранети при напад извршен од страна на талибански милитантни врз американско – авганистанската воена база во Џалалабад. Портпаролотот на НАТО соопшти дека станува збор за тројца бомбаши самоубици кои носеле воена униформа.
XS
SM
MD
LG