Достапни линкови

Нови немири во Сирија, откажани летови кон аеродромот во Дамаск


Неколку авиокомпании ги прекинаа летовите до аеродромот во Дамаск поради интензивираните судири меѓу сиријските бунтовници и провладините сили во близина на објектот. Во меѓувреме интернет врските и сигналите на мобилните оператори веќе трета ноќ се прекинати во земјата. Се шпекулира дека сиријската влада бара начин да ги спречи комуникациите меѓу бунтовниците.
XS
SM
MD
LG