Достапни линкови

Протести за подршка на египетскиот претседател


од протестите на опозицијата против предлог - уставот
Илјадници исламисти се собраа на протест во центарот на Каиро денеска во знак на подршка на претседателот Мухамед Морси и контроверзниот предлог – устав на Египет. Предлогот помина на собрание во петокот а истиот го критикуваат либералите и христијаните, кои сметаат дека документот може да предизвика непочитување на основните човекови права. Подржувачите на опозицијата поставија шатори на плоштадот Тахир во знак на незадоволство.
XS
SM
MD
LG