Достапни линкови

Најавени протести во Египет


Протести се очекуваат во Каиро денеска во услови на тензии поради новиот предлог - устав кој го одобрија сојузниците на претседателот Мухамед Морси. Илјадници подржувачи на опозицијата во петокот протестираа на централниот плоштад во главниот град на Египет и во други градови, апелирајки за блокада на предлог - уставот. Муслиманското братство исто така повика на масовни протести денеска.
XS
SM
MD
LG