Достапни линкови

Уапсени двајца осомничени терористи во Флорида


Американските власти во Флорида го потврдија апсењето на двајца браќа од Пакистан обвинети за обид за употреба на оружје за масовно уништување на територијата на САД. Двајцата осомничени терористи биле идентификувани во петокот. Властите велат дека тие претходно се стекнале со право на американски државјанства. Надлежните информираат дека истрагата се уште е во тек.
XS
SM
MD
LG