Достапни линкови

САД се противат на изградбата на нови еврејски населби на Западниот брег


од протестите на Палестинците
Белата куќа го осуди контрапродуктивниот израелски план за изградба на нови еврејски населби источно од Ерусалим и на Западниот брег. Портпаролот на Советот за национална безбедност Томи Виетор рече дека се повторува долгорочното противење на изградбата на населбите. “Веруваме дека ваквите постапки се контрапродуктивни и ќе ги отежнат директните преговори” рече портпаролот.
XS
SM
MD
LG